HHK møtte søndag 19.10 Sandnes på bortebane.
En skikkelig tøff bortekamp mot en bra motstander, der Jostein Epland fikk et noe strengt direkte rødt kort allerede etter 8 minutter.
I tillegg måtte Olli Korpimäki ut med et kraftig overtråkk 2 minutter senere.
Thomas Midling var syk, og heller ikke med, noe som gjorde at det begynte å bli tynt i rekkene til Kristoffer.
Men med en 1.omgang med et forsvar som sto bra, i tillegg til at Birkir Fannar Bragason og Martin Christensen plukket det meste som kom forbi så gikk HHK til pause med hele 9-19 og en god 10 måls ledelse.
Sandnes har tidligere landslandsprofil Vegard Samdahl på laget, og i 2. omgang fikk han styre spillet en periode, før gutta i rødt fikk kontroll på han igjen.
Med så få spillere tilgjengelig ble det tungt, men med kontrollert og klokt spill endte kampen med en solid 24-31 seier til HHK.
Olof Skäremo ble HHKs toppscorer med 9 mål hvorav 3 kom fra straffemerket.
HHK ligger dermed på en 8. plass med 5 poeng på 5 kamper.
Neste kamp for HHK er søndag 26.10 klokka 17:00 i Håvikhallen.
HHKs mål ble scoret av:
9 mål: Olof Skäremo
4 mål: Lasse Rask Hansen, Frederik Skov og Nikolai Drifte
3 mål: Ole Henrik Øverby og Ian Seistrup
2 mål: Jostein Epland og Jacob Wiberg Larsen
